برو به محتوای اصلی

می‌خوام تاثیر اجتماعی بذارم!
می‌خوام تاثیر اجتماعی بذارم!
23 عضو
4 مطلب

یه جنبه از زندگی مسئولانه اینه که متوجه تاثیر انتخابامون روی آینده‌ی جامعه باشیم. اینجا جاییه که درباره‌ی تاثیر انتخابای ساده و روزمره‌مون روی جامعه حرف بزنیم. این که چی رو از کجا بخریم تاثیری میذاره روی بهتر یا بدتر شدن زندگی بقیه؟

الهام ۲ سال پیش دیدگاه افزود
Post
امید سبزیاندوست‌دار آب
کاشف جوان سرزمین‌های کهن
به عنوان گردشگر به جایی به قصد چندروز ماندن ، سفر میکنید که جامعه‌ای محلی و بسیار سنتی دارد . برای خرید ، اقامت در خانه بومی‌ها و ... در این چند روز گردشگری، با این جامعه ی بومی و سنتی که طبیعتاً فرهنگ و سنت‌های خود را دارند ، در تعامل هستید . ممکن است کارها یا رفتارهایی را ببینید که با ارز‌ش‌های کنونی شما در زمینه‌های مختلف در تضاد است : مثلا کودکان با سن بسیار کم در حال کار روی زمین کشاورزی با شرایط دشوار هستند که خانواده از آنها این کار را خواسته ، خانواده‌ای در... (بیشتر)
امید ۲ سال پیش پسندید
Post
نزدیک یک سال هست که با کمک دوستای کتابدارم توی شهرستان ایرانشهر یه گروه کوچیک راه انداختیم. به آموزش مشاغل، آموزش علوم و آزمایش‌های تجربی و کتابخونی مشغولیم. در کنارش هم کمک می‌کنم محصولات روستایی کتابدارها فروخته بشه. اسم گروهمون «ساده» هست. ساده، دختر کوچولوی منه. رسالتم تو زندگی و اون چیزی که به خاطرش زنده‌ام.
امید ۲ سال پیش پسندید
Post
امروز داشتم یه پادکست گوش میدادم و پادکستر هم در یک بخشی از صحبت هاش گفت: خیلی ها میپرسن "رسالت من تو این دنیا چیه؟" زاویه دیدی که گوینده داشت برام جای فکر داشت. گفت: خیلی ها اصلا رسالتی ندارن. اصلا رسالت داشتن معنی نداره. همین که کاری که داری میکنی رو درست بکنی کافیه. اگر نجاری، اگر بقالی داری، اگر جایی کار میکنی که مسئولیتی بهت واگذار شده فقط سعی کن درست انجامش بدی. همین کم کم درست انجام دادن کارها یک هارمونی ایجاد میکنه تو دنیا! شاید همین درست انجام دادن کاری که بهت واگذار شده خودش بزرگترین... (بیشتر)
الهام یک پاسخ را پسندید
Discussion

من کتاب میخونم و پادکست میسازم و معرفی میکنم کتابا و پادکستایی رو که دوس دارم و از این طریق سعی میکنم تو اطرافیانم تاثیر اجتماعی بزارم. بنظرتون این مصداق تاثیر اجتماعی هست؟ شما چیکار میکنید؟