برو به محتوای اصلی

میخوام برم به سمت یه زندگی با پسماند صفر
میخوام برم به سمت یه زندگی با پسماند صفر
26 عضو
12 مطلب

این‌جا جاییه که از تجربه‌هامون در تلاش برای رسیدن به یه زندگی مسئولانه‌تر با کم کردن زباله‌هایی که تولید می‌کنیم بگیم. 
کمتر مصرف کردن، بازیافت کردن یا دوباره استفاده کردن، خشک کردن زباله‌های تر و خلاصه هر کاری که کمک کنه به یه دنیای با زباله‌ی کمتر نزدیک بشیم. 

نغمه ۲ سال پیش پسندید
Post
مدتی بود که می‌دیدم افراد مختلف پسماندهای تر رو خشک می‌کنن و دوست داشتن منم انجامش بدم اما به نظرم کار خیلی سختی بود.
چند وقت پیش که فائزه حسنی این‌جا از تجربه‌هاش گفت تشویق شدم که جدی‌تر پیگیریش کنم. الان حدودا یه ماهی میشه که همه زباله‌ها دارن به این شکل خشک میشن و خوشحالم که شیرابه تولید نکردیم.
امروز صبح زیر و روشون کردم و دیدم که خوشبختانه خوب خشک شده بودن و کپک نزدن. گفتم هم شادیمو با شما تقسیم کنم و هم از فائزه تشکر کنم برای انگیزه‌ای که بهم داد.
نغمه ۲ سال پیش پسندید
راهنمای‌قبیلهدوست‌دار آب
راهنمای قبیله‌ی کشمونیا
فروش بدون بسته‌بندی محصولات کشمون از اول تیر ماه ۱۴۰۰ با ابتکار مهدی آب ارزی عزیز و همکاری پوریا بنایی، محمد قائم پناه و همراهی بقیه‌ی تیم کشمون در بخش های مختلف طرح فروش بدون بسته‌بندی محصولات کشمون رو شروع کردیم. این نوع فروش چند مزیت داره: - به‌خاطر حذف بسته‌بندی قیمت نهایی برای مشتری کاهش قابل توجهی داره و کمک می‌کنه که علاقه‌مندان به محصولات کشمون بتونن با همون کیفیت همیشگی،محصولات رو با قیمت پایین‌تر تهیه کنند. -حذف بسته‌بندی و استفاده از ظرف مشتری می‌تونه باعث کاهش پسماند بشه و این یه خبر خوب برای پسماند صفری های عزیزه.... (بیشتر)
نغمه ۲ سال پیش دیدگاه افزود
Post
راهنمای‌قبیلهدوست‌دار آب
راهنمای قبیله‌ی کشمونیا
یک قدم به فروش پسماند صفر محصولات کشمون نزدیک شدیم. به نظرتون استقبال میشه ازش؟
فائزه ۳ سال پیش دیدگاه افزود
Post
آخرین بار که برای خرید لباس بیرون رفتم‌رو یادم نمیاد. نزدیک دوساله که نود درصد پوشاکم‌رو از کمدا می‌گیرم. خیلی‌هاشون لباس‌های نویی بودن که حتی اتیکتشون هم کنده نشده بوده. من همیشه خوشحالم از این ماجرا اما چند وقته دارم فکر می‌کنم به خاطر قیمت پایین محصولات در این شیوه خرید و فروش، سرعت خرید من چقدر بالا رفته. مثلا اگه من قبلا هر سه ماه می‌رفتم مغازه و لباس می‌خریدم الان به طور ناخودآگاه هر هفته دارم یه لباسی می‌گیرم که هم ارزون‌تر تموم شده هم خیلی ساده خریداری شده و به استفاده به اپلیکیشن کمدا اعتیاد شدیدی پیدا... (بیشتر)