برو به محتوای اصلی

کسب‌و‌کار مسئولانه
کسب‌و‌کار مسئولانه
20 عضو
4 مطلب

رفتار مسئولانه سخته، چون مدام باید حواست باشه که کاری که می‌کنی چه تاثیرات کوتاه مدت یا بلند مدتی میٰ‌تونه داشته باشه روی محیط زیست و جامعه و تازه بشینی فکر کنی و راه حل پیدا کنی که چطوری میشه این اثرات رو کمتر کرد!
اما ما دوست داریم کسب‌و‌کارمون مسئولانه باشه، محصولی که تولید می‌کنیم، زنجیرهٰ‌ی تامینی که داریم، بسته‌بندی ای که می‌کنیم و راه‌هایی که برای اطلاع‌رسانی و فروش محصولمون انتخاب می‌کنیم همه به طوری انتخاب بشه که کمترین آسیب رو ایجاد کنه و حتی حال دنیا رو یه ذره بهتر کنه. 

حامد ۱۰ ماه پیش پسندید
Discussion

تحویل دوچرخه ای سفارشات کشمون در تهران!

در تمام شهرهای بزرگ دنیا، با وجود شرایط مختلف، کسب و کارها و استارتاپ های تحویل دوچرخه ای فعال هستن! خیلی روی دور هستن و توی همین چهارچوب دیدن فیلم Premium Rush رو توصیه می کنم :) دوچرخه هایی که دسته هاشون از دو طرف اره شدن تا از لای ماشین ها راحت تر رد بشن و بدون ترمز هستن (ترمز توی این کسب و کار گویا معنی نداره!!). حالا به هر صورت به عنوان یک دوچرخه سوار قدیمی، ما توی کشمون در دوران اولیه کسب و کارمون تحویل دوچرخه ای داشتیم. اما الان خیلی از اون موقع بزرگتر شدیم.... (بیشتر)

محمد ۲ سال پیش دیدگاه افزود
امید سبزیاندوست‌دار آب
کاشف جوان سرزمین‌های کهن
توی استوری کشمون یه سوال بود درباره پیشنهاد راهکار کاهش زباله بسته‌بندی ها ، این به ذهنم رسید که شاید بشه کنار بسته‌بندی های خرما و زرشک که به صورت پاکت کاغذی هستند ، یه خط نقطه‌چین (با اون علامت قیچی که روی خیلی کاغذ های دیگه هست و الگوی قیچی کردنه) طراحی کرد و برای مخاطب هم توضیح داد که وقتی مشتری محصول رو مصرف کرد ، یکراست پاکت رو دور نندازه و بیاد از کناره ها برش بزنه و بخش های اضافی مثل زیپ بالای پاکت و بخش پلاستیکی جلو رو جدا کنه و از توش یه کاغذ... (بیشتر)
الهام ۲ سال پیش دیدگاه افزود
Post
امروز داشتم تو اینترنت دنبال ایده بسته‌بندی بدون پسماند می‌گشتم. به ایشون رسیدم خیلی هیجان زده شدم. ظرف عسل گلدون شو. شاید حالا که انقدر بدون پسماند کردن محصولات کار سختیه، بتونیم با طراحیش یه کاری کنیم که بعدش به یه چیز دیگه تغییر کنه:)))
پ ن: نمی‌دونم چرا تصویرش آپلود نمی‌شه. یه بسته عسله با بذر و طراحیش جوریه که بعدش تشویق می‌شیم همونجا گل بکاریم. در اولین فرصت عکسشو می‌ذارم.
حامد یک پاسخ را پسندید
راهنمای‌قبیلهدوست‌دار آب
راهنمای قبیله‌ی کشمونیا

بسته‌بندی دوست‌دار محیط زیست

یکی از دغدغه‌های کسب‌و‌کارهایی که می‌خوان مسئولانه برخورد کنن، استفاده از بسته ‌بندی های دوست‌دار محیط زیسته.کشمون هم تلاش‌های زیادی در این راستا می‌کنه و هزینه ای که این تلاش‌ها داره رو به امید ایجاد یک تاثیر مثبت می‌پذیره.
به‌نظر شما چطور میشه بسته‌بندی‌های کشمون رو بیشتر و بیشتر دوست‌دار محیط زیست کرد؟